Mersin Bilgisayar Teknik Servis

Mersin’de, en çok tercih edilen bilgisayar teknik servisi Gözde Bilgisayar, laptop ya da masaüstü bilgisayarlarınız için tüm çözümleri size sunuyor. Mersin bilgisayar teknik servis hizmetlerini oldukça geniş bir yelpazede veren Gözde Bilgisayar ile cihazlarınız güvende…

Bilgisayarlarda yaşanan bir çok sıkıntı olabilir. Bunların başında ısınma sorunu, yavaşlama ve yazılımsal sorunlar gelmektedir. Isınma sorunları, genellikle bilgisayarın iç aksamında yer alan fanların sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirememesinden kaynaklanmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise fanların yeterince temiz olmamasından kaynaklanır. Toz zerrecikleri, zaman içerisinde fanın pervaneleri ile birleşim bölümü arasına yerleşerek, bu alanda çok küçükte olsa bir boşluk yaratır. Bu boşluk, hem fanın tam kapasitede çalışmasını engeller hem de kullanıcının bilgisayarının gürültülü çalışmasına neden olur. Kullanıcılar, ısınma sorunu ile geldiğinde genellikle gürültülü çalışma probleminden de bahsederler bunun sebebi de budur. Mersin bilgisayar teknik servis, cihazınızın iç donanım temizliğini yaparak bu sıkıntıları bertaraf etmenize yardımcı olabilir.

Sık yaşanan bir diğer sorun ise bilgisayarın yavaşlamasıyla ilgilidir. Kullanıcılar, günlük kullanımda sıklıkla kullandıkları uygulamaların zamanla yavaşladığını hatta bazen hatalar vererek, kullanımı engellediği şikayetiyle gelirler. Bunların en önemli ve ilk tetkik edilecek sebebi, bilgisayara virüs denilen zararlı yazılımların girmiş olmasıdır. Virüşler yani zararlı yazılımlar, bilgisayarınızda yüklü olan yazılım dosyalarının alt yapısına yerleşerek dosyaları bozarlar. Bu nedenle yazılımlar tam verimli çalışamazlar. Mersin bilgisayar teknik servis, bilgisayarınızın sadece donanım temizliğini değil, yazılımsal temizliğini de yaparak, virüslerden temizlenmesini sağlar. Bu sayede yazılımlarınız eskisi gibi nizami şekilde çalışacaktır. Ayrıca yapılan bakım akabinde, virüs programları kurulması da tekrar aynı sorunu yaşamanıza büyük ölçüde engel olacaktır. Bilgisayarınızın yavaşlamasının bir diğer sebebi de kullanım alanının azlığından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu da yine gereksiz yazılım temizliği ile ya da hard disk (veri depolama birimi) kapasite artırımı ile çözümleyebilirsiniz. Mersin bilgisayar teknik servis, sadece teknik servis hizmeti vermekle kalmayıp cihazlarınız için gerekli donanım eksiklerini de tamamlayacak ekipmana sahiptir.

Bu ve buna benzer sorunlarda, cihazınızın bir an önce eski haline gelmesi için acilen mersin bilgisayar teknik servis hizmetine başvurmanız gerekmektedir. Zira, erken müdahalede bulunulmaması durumunda bilgisayara yerleşen zararlı yazılımlar, daha da yayılarak bilgisayarınızı tamamen kullanılmaz hale getirebilir. Ya da iç donanımın yeterince temiz olmamasından kaynaklanan sorunlar ileri dönemde anakart gibi bilgisayarın en önemli parçalarının zarar görmesine neden olarak bilgisayarınızı tamamen kullanılmaz hale getirebilir.